site.btaДва медала за България в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика до 20 години

снимка: БФЛА

България спечели два медала на троен скок на Европейското първенство по лека атлетика до 20 години в Йерусалим. Божидар Саръбоюков завърши на второ място с 16.25 метра, докато Лъчезар Вълчев се нареди трети в дисциплината с 16.16 метра.

Това са нови лични рекорди за двамата българи, като досегашното върхово постижение на Саръбоюков беше 16.19 метра, а на Вълчев, който е континентален първенец за юноши до 18 години, беше 16.02 метра.

Титлата в тройния скок беше спечелена от Виктор Морозов. Естонецът постигна резултат от 16.45 метра.

България завърши с общо четири медала на Европейския шампионат до 20 години - три сребърни и един бронзов.

Божидар Саръбоюков взе сребро и в скока на дължина, а Пламена Миткова също се класира на втора позиция в дисциплината дълъг скок.