site.btaДвама българи се класираха за финала на троен скок на Европейското първенство по лека атлетика до 20 години, Вълчев с най-добър резултат в квалификациите

Лъчезар Вълчев снимка: БФЛА

Лъчезар Вълчев и Божидар Саръбоюков се класираха за финала на троен скок на Европейското първенство по лека атлетика до 20 години в Йерусалим (Израел).

Те бяха двама от четиримата атлети, които преодоляха квалификационната норма от 15.60 метра, за да продължат в борбата за отличията.

Вълчев, който е континентален първенец в дисциплината за юноши до 18 години, беше най-добър с 16.01 метра от втория си опит. Той единствен премина границата от 16 метра, като остана само на сантиметър от личния си рекорд от 18 юли тази година в Пловдив.

Саръбоюков, който вчера спечели сребърен медал от шампионата на скок дължина, даде трети резултат в пресявките днес, като постигна 15.84 метра още в първия си опит. Той има лично постижение в дисциплината от 16.19 метра.

Третият българин в надпреварата Васил Русенов се нареди на 21-о място с 14.28 метра.

Финалът е утре от 19:35 часа.