site.btaЛинда Носкова се класира за финала на турнира по тенис в Прага

Линда Носкова се класира за финала на турнира по тенис в Прага
снимка: АП

Поставената под номер 4 Линда Носкова се класира за финала на турнира по тенис на твърда настилка в Прага (Чехия) с награден фонд от над 259 хиляди долара.

Представителката на домакините разгроми германската квалификантка Тамара Корпач с 6:1, 6:1 за 65 минути.

Полуфиналните срещи на турнира трябваше да се играят вчера, но бяха отложени заради проливни дъждове в Чехия, а днес мачовете започнаха с четири часа закъснение.

В спор за титлата 18-годишната Носкова, която достига го втори финал в кариерата си, ще излезе срещу победителката от мача между Нао Хибино (Япония) и Жаклин Кристиан (Румъния). Двете играят трети сет, а срещата вече два пъти е прекъсната заради лошото време. Японката спечели първия сет с 6:4, загуби втория с 6:7(2), а след 1:1 и 40:30 в третата част отново заваля дъжд.

Към 15:21 на 26.07.2024 Новините от днес