site.btaГеорги Костадинов и АПОЕЛ Никозия се класираха за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, Бешикташ и ПАОК също продължават

снимка: ФК АПОЕЛ Никозия

Георги Костадинов бе титуляр при победата на кипърския АПОЕЛ Никозия с 2:1 като гост в сръбския град Нови Сад на местния Войводина във втората среща между двата състава от втория квалификационен кръг на футболния турнир Лига на конференциите.

Така Костадинов и съотборниците му се класираха с общото 4:2 за третия предварителен кръг на надпреварата, където ще срещнат тима на Дила Гори (Грузия).

Българинът игра цял мач и получи добра оценка за представянето си. АПОЕЛ поведе с 1:0 в 27-ата минута след гол на ганаеца Кингсли Сарфо, а десет минути по-късно Войводина изравни с попадение на Деян Зукич. Победният гол за гостите от Никозия бе дело на Йоргос Ефрем в 74-ата минута от дузпа.

Норвежкият Розенборг трябваше да мине през продължения, за да отстрани Крусейдърс от Северна Ирландия във втория квалификационен кръг и да стигне до мачове срещу шотландския Хартс. Двата отбора завършиха при 1:1 в редовното време на реванша, а първият двубой бе приключил при 2:2.

Джейдън Нелсън реализира за домакините от Розенборг в 33-ата минута, а в 45-ата Филип Лоури изравни. Нови три гола паднаха в продълженията. Пак Розенборг излезе напред в резултата в 102-ата минута с попадение на Исак Порвалдсон, три минути по-късно Пол Хийтли бе точен за 2:2, а решителният гол вкара Лео Кормик в 108-ата минута. Гостите завършиха мача с човек по-малко заради втори жълт и съответно червен картон за Хийтли.

Напред в Лигата на конференциите продължава и турският Бешикташ, който ще има за съперник азербайджанския Нефтчи Баку в третия квалификационен кръг. Бешикташ надделя с 2:0 като гост на Тирана в Албания и с общото 5:1 се класира за следващия етап.

Даниел Амарти в 57-ата и Винсент Абубакар в 75-ата бяха точни за гостите от Истанбул, които играха с човек по-малко от 67-ата минута, когато заради червен картон напусна Артур Масуаку.

ПАОК Солун постигна успех с 4:1 като гост на Бейтар Йерусалим, а първият мач бе завършил при 0:0. Гръцкият тим ще играе срещу Хайдук Сплит от Хърватия в следващия етап.

Друг солунски тим Арис надделя с 1:0 като домакин на арменския Арарат с попадение на бразилеца Фабиано в 80-ата минута и с общото 2:1 си осигури среща с украинския Динамо Киев в третия квалификационен кръг на турнира.

Полският Легия Варшава преодоля съпротивата на Ордабаси (Казахстан), записвайки успех с 3:2 като домакин и с общото 5:4 се класира напред, където ще срещне Аустрия Виена от Австрия.

Словенският Целе се нуждаеше от дузпи, за да отстрани португалския Витория Гимараеш, който бе победил с 4:3 в първия мач. В реванша в Португалия тимът на Целе имаше преднина от 1:0 в края на редовното време с гол на Грегор Байде в 65-ата минута. В продълженията нямаше ново попадение, а при дузпите гостите надделяха с 4:2 и ще се изправят срещу Неман Гродно (Беларус) в следващия етап.

Друг словенски тим Марибор ще играе срещу турския Фенербахче в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Марибор направи 3:3 като домакин на Диферданж от Люксембург и след общото 4:4 се стигна до продължения, в които Йосип Иличич реализира от дузпа във втората минута на добавеното време за финалното 4:3.

Към 07:32 на 18.07.2024 Новините от днес