site.btaШиникова продължава на четвъртфиналите на турнир по тенис в Барселона

Шиникова продължава на четвъртфиналите на турнир по тенис в Барселона
снимка: БФТенис

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Барселона (Испания) с награден фонд 60 хиляди долара.

Националката на България за "Били Джийн Къп", която премина през квалификациите след два поредни успеха, надделя над представителката на домакините Ева Гереро Алварес с 6:4, 6:3 за 76 минути.

Шиникова направи пробив в деветия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част изоставаше с 2:3, но взе четири поредни гейма и затвори мача.

С успеха българката заработи 1543 долара и 15 точки за световната ранглиста, а в спор за място на полуфиналите ще играе утре срещу победителката от двубоя между Арина Родионова (Австралия) и Мария Бондаренко (Русия).

По-късно днес Шиникова и Лия Каратанчева излизат на четвъртфиналите на двойки срещу испанките  Ева Гереро Алварес и Гиомар Маристани Сулета де Реалес.

Към 12:20 на 01.07.2024 Новините от днес