site.btaДвама българи са най-добри по постове на ЕвроВолей 2023 до 17 години

Двама българи са най-добри по постове на ЕвроВолей 2023 до 17 години
снимка: БФВ

България получи голямо признание след края на Европейското първенство по волейбол за юноши до 17 години в Черна гора, в което тимът ни спечели сребърните медали. Двама български национали бяха определени за най-добри по постове и влязоха в Идеалния отбор на шампионата.

Индивидуални отличия в Подгорица получиха Димитър Добрев, който стана "най-добро либеро", както и Николай Николаев за "най-добър централен блокировач".

Шампион на Европа е Италия, който победи в спора за златото България с 3:1. Бронзовите медали заслужиха от Испания след успех с 3:1 (23-25, 25-17, 25-13, 25-14) над Белгия.

Идеалният отбор на ЕвроВолей 2023 до 17 г.:

Най-добър разпределител: Симоне Поро (Италия)
Най-добър диагонал: Джанлука Кремони (Италия)
Най-добър посрещач: Марио Гарсия Домингес (Испания) и Виктор Спелтинкс (Белгия)
Най-добър централен блокировач: Николай Николаев (България) и Лоренцо Чампи (Италия)

Най-полезен играч (MVP): Симоне Поро (Италия)

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 17 г. се завръща от Подгорица днес. Сребърните медалисти, които записаха 8 победи в Черна гора и отстъпиха само във финала, ще бъдат официално посрещнати в 13 часа в спортна зала "Левски София" в Garitage Park. Тимът, начело с треньорите Десислава Величкова и Андреа Буратини, ще бъде на разположение и на медиите в този час.