site.btaБългария се класира на финала на европейското първенство по волейбол за юноши до 17 години

България ще играе на финала на европейското първенство по волейбол за юноши до 17 години в Подгорица / снимка: bfv.bg

Националният отбор на България по волейбол за юноши до 17 години се класира на финала на европейското първенство в Черна гора.

В полуфиналите младите български волейболисти надиграха Испания с 3:0 (25:20, 25:22, 25:21) и в неделя ще играят за златния медал срещу победителя от двойката между Италия и Белгия.

Състезателите на старши треньора Десислава Величкова спечелиха без големи затруднения първия и третия гейм, през които имаха солиден аванс в по-голямата част. Българите обаче трябваше да покажат страхотна воля във втория гейм, в който обърнаха от 16:21 до 25:22.

Най-резултатен за националите бе Петьо Иванов с 19 точки, като седем от тях дойдоха от блокада. Още 10 точки добави Жасмин Величков, а с осем приключи Константин Манолев.

За Испания с 16 точки завърши Сесар Камачо.

С победата над Испания България вече има осем успеха в осем мача в Подгорица и геймово съотношение от 24:1.

За България това е второ класиране на финал в тази възрастова група. През 2019 година воденият тогава от Мартин Стоев тим отстъпи на Франция във финала на европейското първенство в София.

Към 07:22 на 26.07.2024 Новините от днес