site.btaПриключи българското участие на Европейското първенство по плажен волейбол до 22 години в Румъния

снимка: БФВолейбол

Завърши българското участие на Европейското първенство по плажен волейбол за мъже и жени под 22 години. В петък двата отбора на България изиграха последните си срещи на турнира в Тимишоара (Румъния).

Двойката Георги Бинев/Стефан Въртигов влезе в топ 10, като завършва на девета позиция, а жените в състав Дарина Киндова и Елеонора Гинчева са на 25-то място.

При мъжете България отпадна на 1/16-финалите. Бинев и Въртигов направиха силен старт, печелейки група "А" с три поредни победи - срещу Сърбия, Словакия и Румъния. След това жребият отреди среща с Германия, при която се стигна до поражение с 0:2. Двубоят продължи 36 минути и в отделните геймове завърши 16:21 и 16:21.

Към 15:20 на 26.07.2024 Новините от днес