site.btaЙоан Иванов с четвърто място на халки на Олимпийския младежки европейски фестивал в Марибор

Давид Иванов зае шесто място във финала на кон с гривни / снимка: Филипо Томази

Йоан Иванов остана на крачка от медалите на финала на халки на турнира по спортна гимнастика от програмата на Олимпийския младежки европейски фестивал в Марибор (Словения).

Българинът се нареди на четвърта позиция с оценка от 13.133 точки. Той бе изпреварен само с 0.033 точки от италианеца Диего Вацола, който взе бронза. Шампион в дисциплината стана арменецът Хамлет Манукян с 13.666 точки.

На финала на кон с гривни Давид Иванов остана шести, като получи за изпълнението си 12.866 точки. И в тази дисциплина титлата е за Армения. Шампион стана Мамикон Хачатарян с оценка 13.996.

В събота в последния ден на състезанието Йоан Иванов ще спори за медалите във финала на успоредка.

Иванов и Никол Соколова отказаха участие в смесеното състезание от турнира. Решението на треньорския щаб е съгласувано с ръководството на Българската федерация по гимнастика.

В турнира по джудо Надие Джафар в категория до 70 килоаграма записа последователни победи над Исла Еркила (Финландия), Ксане Ван Лайф (Нидерландия), но на полуфинала загуби от Джулия Марчак (Великобритания).

В мача за бронза българката отстъпи пред австрийката Йел Вернерт и раздели петото място в крайното класиране.

Любопитното е, че другият бронз в категорията спечели Ван Лайф, която преди това беше победена от Джафар на четвъртфиналите.

Към 07:31 на 26.07.2024 Новините от днес