site.btaАнглия се наложи срещу Дания на Световното първенство по футбол за жени

Англия се наложи срещу Дания на Световното първенство по футбол за жени
снимка: АП

Англия спечели с 1:0 срещу Дания в мач от група "D" на Световното първенство по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия и направи голяма крачка към участие в директните елиминации на турнира.

Лорън Джеймс, която носи екипа на Челси, даде аванс за английския отбор още в шестата минута на двубоя пред близо 40 хиляди запалянковци в Сидни. Кийра Уолш, изпълняваща основна роля в халфовата линия на Англия, се контузи в коляното и напусна принудително игра на носилка.

Скандинавките пропуснаха да накажат пропуските на Англия и в 87-ата минута Амали Вангсгор не можа да възстанови равенството в срещата, като нейният удар с глава срещна гредата.

Европейските шампионки са начело в класирането с пълен актив от 6 точки, докато Дания заема втората позиция с 3 пункта.

В другия двубой в група "D" Китай се наложи трудно с 1:0 срещу Хаити. Гол от дузпа на Ван Шуан в 74-ата минута осигури ценния успех в полза на азиатките, които играха в намален състав от 29-ата минута, когато червен картон получи Чжан Жуй.

Китайките са на трета позиция, също с 3 точки, докато Хаити е на четвърто място в подреждането до момента с две поражения.

В двубой от група "G" Аржентина и Република Южна Африка направиха равенство 2:2.

Линда Молтало след точно половин час игра и Темби Кгатлана в 66-ата минута осигуриха два гола аванс в полза на африканките.

София Браун върна едно попадение за аржентинския тим 16 минути преди изтичане на редовното време. В 79-ата минута Ромина Нуниес фиксира равенството в крайния резултат.

Двата състава имат по една точка в актива си след изиграването на два двубоя от груповата фаза. Другите тимове в група "G" на турнира са Швеция и Италия, които се играят помежду си в събота сутринта.

Към 15:23 на 26.07.2024 Новините от днес