site.btaВолейболистките на България до 19 години започнаха с драматична загуба участието си на турнира в София

снимка: БФВолейбол

Националният отбор на България по волейбол до 19 години започна с драматично поражение участието си на силния международен турнир в зала "Христо Ботев", организиран от БФВ. Националките загубиха с 2:3 (19:25, 21:25, 25:15, 26:24,10:15) срещу Китай. Надпреварата е генерална репетиция преди Световното първенство в Унгария и Хърватия през август.

Китай спечели първите две части след 25:19 и 25:21. В третия гейм българките показаха много по-добра игра и спечелиха с 25:15. В четвъртия сет се стигна до драматично след 26:24 и тайбрек.

В него китайките натрупаха ранна преднина и успяха да спечелят двубоя след 15:10.

Най-резултатна за българския отбор стана Виктория Коева с 19 точки, докато Ива Дудова добави още 18.

В първия мач от турнира в София тимът на Република Корея победи Бразилия категорично с 3:0.

Утре от 18:30 часа България ще срещне бразилките.

Към 09:24 на 26.07.2024 Новините от днес