site.btaАктобе победи Торпедо Кутаиси в Лигата на конференциите

Актобе победи Торпедо Кутаиси в Лигата на конференциите
снимка: Пиксабей

Актобе спечели с 4:1 като гост срещу Торпедо Кутаиси в първи мач от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите. Победителят от този двубой ще се изправи срещу ЦСКА-София или румънския Сепси в следващата фаза на европейския турнир.

Алибек Касим и черногорецът Милош Раичкович дадоха аванс от две попадения в полза на казахастанците още преди почивката. Максим Самородов покачи на 3:0 в 73-ата минута, докато Гиорги Арабидзе реализира почетен гол за грузинците минута преди изтичане на редовното време на срещата.

Крайното 4:1 в полза на Актобе беше оформено от хърватина Андрия Филипович в допълнителните минути на двубоя.

ЦСКА-София загуби с 0:2 у дома срещу носителя на купата на Румъния, а мачът-реванш между двата отбора е през следващата седмица.

Към 07:29 на 18.07.2024 Новините от днес