site.btaХристомира Поповска с три победи на турнир по бадминтон в Мавриций, продължава на четвъртфиналите на смесени двойки

снимка БТА архив

Христомира Поповска постигна три победи на единично и на смесени двойки на международния турнир по бадминтон в Роуз Хил (Мавриций).

В първия кръг българката надделя над Джудит Мейр (Италия) с 22:20, 13:31, 21:18 за 45 минути, но във втория си мач загуби от Ликхита Шривастава (Индия) с 10:21, 14:21 за 36 минути.

На смесени двойки Поповска и Келвин Кун Хо (Англия) надделяха първо над третите в схемата Джаред Елиот и Ейми Акерман (Южна Африка) в драматичен двубой със 17:21, 21:9, 21:16 за 1:25 часа, след което спечелиха срещу Джейсън Франкоа и Хумаира Аулеяр (Мавриций) с 21:12, 21:7 за 21 минути. На четвъртфиналите утре те ще играят срещу представителите на Индия Харихаран Амсакарунан и Варшини Висванат Шри.

Междувременно, над 200 състезатели и трима треньори участваха в лагер в Холбек (Дания), организиран от Бадминтон Европа. България беше представена от Михаела Чепишева.

"Разнообразието от спаринг партньори бе от голяма полза и се радвам, че участвах в този лагер. Треньорите бяха добри и успяха да обърнат внимание на всички еднакво. Много съм доволна и с удоволствие бих се радвала да присъствам отново на такъв лагер и да меря сили с най-добрите в Европа", каза след лагера Чепишева.

Към 04:42 на 18.07.2024 Новините от днес