site.btaЯнаки Милев загуби във втория кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в Брауншвайг

Янаки Милев загуби във втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Брауншвайг (Германия) с награден фонд 145 хиляди евро.

19-годишният българин изигра силен мач, но загуби от номер 324 в света и седми поставен в схемата на пресявките Денис Евсеев от Казахстан с 6:7(5), 6:3, 3:6 за 2:14 часа.

Милев загуби първия сет, но взе подаването на съперника си в осмия гейм на втората част и изравни резултат.

В решаващия третия сет Евсеев взе аванс от 4:1 и без проблеми затвори двубоя.

Българинът заработи 2 точки за световната ранглиста и 710 евро. Участието на Милев на турнира се осъществява с подкрепата на EGT.

Друг роден тенисист Адриан Андреев ще започне директно от основната схема на турнира в Брауншвайг. Той ще играе в първия кръг срещу 163-ия в света Жофроа Бланкано от Франция.

Към 23:45 на 21.05.2024 Новините от днес