site.btaХауме Масия спечели Голямата награда на Нидерландия по мотоциклетизъм в клас Moto3

снимка: АП

Хауме Масия (Испания, Leopard Racing) триумфира в състезанието за Голямата награда на Нидерландия по мотоциклетизъм на писта в клас Moto3 в Асен, осми кръг от сезона в световния шампионат. Испанецът записа седма победа в кариерата си в Moto3 и първа за 2023 година след като финишира първи за 34:14.6190 минути, като се изкачи на второ място в генералното класиране със 109 точки.

Пилотът на Хонда успя да се пребори с конкуренцията на Аюми Сасаки (Япония, Liqui Moly Husqvarna Intact GP), който завърши втори на 0.081 секунди и за четвърто поредно състезание намери място на подиума. Трети се нареди Денис Йонджу (Турция, Red Bull KTM Ajo) с изоставане от 0.276 секунди.

Лидерът в общото подреждане при пилотите Даниел Олгадо (Испания, Red Bull KTM Tech3) падна в първата обиколка и остана последен, 25-и. Той остава начело със 125 точки, втори е Масия, а трети с 99 точки се нарежда японецът Сасаки.

Иван Ортола (Испания,  Angeluss MTA Team), който завърши в днешното състезание в Асен на 0.324 секунди от победителя, дели четвъртата позиция и в класирането по точки с 94, с 19-годишния турчин Йонджу.

Следващото състезание от сезона е Гран при на Великобритания на 6 август.

Към 17:31 на 01.06.2024 Новините от днес