site.btaНационалният отбор по баскетбол за младежи до 20 години победи Австрия в контролна среща

снимка: БФ Баскетбол

Националният отбор по баскетбол за младежи до 20-годишна възраст победи Австрия със 75:64 в контролна среща в "Арена Ботевград".

Гостите започнаха по-добре мача и след десет минути игра поведоха с 21:12, но на почивката баскетболистите на Васил Христов намалиха за 33:36. След паузата играта продължи много равностойно, като преди решителната четвърт Австрия бе напред с 54:50. Българите обаче отвърнаха със серия от 14:3 и спечелиха.

"Изиграхме по-добро второ полувреме. Направихме силна последна част, която спечелихме с 25:10 и спечелихме", коментира мача селекционерът на тима Васил Христов.

Утре и в петък тимът ще изиграе две контроли срещу Грузия.

Към 05:56 на 19.05.2024 Новините от днес