site.btaГостуването на България се превърна в най-посетения футболен мач в Литва от 1995-а година насам

Литовската футболна федерация (ЛФФ) съобщи, че почти всички билети за мача с България вчера са били продадени и 14 230 литовци са изпълнили трибуните на стадион "Дариус и Гиренас". Това е вторият най-посещаван мач в историята на литовския футбол - факт, с който домакините се гордеят.  За последно литовските футболисти са играли на толкова голям и пълен домакински стадион на вече съборения "Жалгирис" в столицата Вилнюс. Това е срещата през 1995-а година, част от кампанията за Евро 96, когато 15 000 зрители сядат на трибуните за срещата между националните отбори на Литва и Италия. "Скуадра адзура", водена от Ариго Саки, печели с 1:0 благодарение на ранното попадение на Джанфранко Дзола.

Двубоят вчера в Каунас беше изгледан от бившия наставник на Лудогорец (Разград) Валдас Дамбраускас, който в момента води ОФИ (Крит). Той беше гост в студиото на една от двете местни телевизии, които излъчваха мача, и се изказа доста ласкаво за българските футболисти.

Иначе двубоят в група "G" вчера завърши 1:1 с голове на Едвинас Гирдвайнис в 15-ата минута и на Марин Петков за българския тим в 27-ата. Така България остава без победа в 17-и пореден мач в квалификации на световно или европейско първенство далеч от дома.

Към 03:32 на 10.05.2024 Новините от днес