site.btaНационалният отбор по баскетбол за девойки до 18 години загуби първата контрола срещу Португалия

снимка БТА

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18-годишна възраст загуби първата контрола срещу тима на Португалия в "Арена Самоков".

Момичетата на Маргарита Маринкова отстъпиха с 56:84 след по-слабо първо полувреме. След почивката двата тима бяха равностойни, но домакините не успяха да наваксат изоставането си.

В групата за мача не беше Деница Манолова.

Димана Костова беше най-резултатна за отбора с 16 точки, по 10 добавиха Яна Карамфилова и Ивана Бонева.

България и Португалия ще играят още веднъж в сряда в Самоков отново от 16:00 часа.

Към 15:28 на 27.04.2024 Новините от днес