site.btaДве победи за българските отбори на баскетболния камп в Косово

Две победи за българските отбори на баскетболния камп в Косово
снимка БТА

Две победи постигнаха българските представители в третия ден от международния камп по баскетбол по програмата на YDF в Косово.

Момичетата записаха първи успех в Призрен, като надвиха категорично домакините с 61:41. 11 точки наниза Ясмина Иброшева, която спечели и 11 борби. С 9 точки се отличи Таня Гочева, а по 8 записаха Райна Петрова и Любов Борисова.

Много по-драматичен беше мачът на момчетата срещу косоварите. Българите започнаха по-слабо двубоя и загубиха първото полувреме, но след почивката наваксаха и в края излязоха напред след 26:17 в последната четвърт. В крайна сметка тимът, воден от Веселин Веселинов, спечели със 78:74.

Калован Марчев и Мартин Танев отново изиграха много силен мач. Марчев беше топреализатор на тима с 32 точки, като наниза 6 тройки, а центърът на Балкан завърши с трети пореден "дабъл-дабъл" - 23 точки и 19 борби.

Към 19:43 на 19.04.2024 Новините от днес