site.btaБългарският национален отбор за железничари спечели европейското първенство по футбол

fcbalkan1929.com

Представителният тим на България спечели европейското първенство по футбол за железничари под егидата на USIC. В спор за титлата “Лъвовете” победиха Германия с 2:1. Първенството на континента за тази професионална организация се проведе през този месец в курорта Албена.

В националния железничарски отбор преобладават състезатели на ФК Балкан Ботевград, а треньор е Иван Редовски, който води същия клуб.
Бившият футболист на Локомотив (София) и Надежда (Доброславци) Калоян Бонев откри резултата след като бе най-съобразителен в наказателното поле още в 8-та минута. Селекцията на Иван Редовски покачи на 2:0 след хубав гол на защитника Димитър Руйчев в 55-та.

Германците върнаха едно попадение в 60-та минута. През целият финален двубой, а и във всички останали мачове, българските футболисти владееха инициативата и не загубиха нито една среща. Интересна подробност е, че старши треньорът Иван Редовски е начело за трети пореден път, а преди 20 години печели европейската титла и като футболист. Това е общо четвърта титла за нашата страна в този турнир, а последната беше именно през 2003-а година.

Към 04:28 на 26.04.2024 Новините от днес