site.btaЛидерът в класирането Баная спечели спринта в Муджело, Байндър счупи рекорда за най-висока скорост в MotoGP

Снимка: АП

Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team) увеличи преднината си на върха в подреждането в клас MotoGP от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като спечели спринтовото състезание в Италия пред основния си съперник за титлата Марко Бецеки (Италия, Mooney VR46 Racing Team).

Баная е със 106 точки и води с четири на Бецеки преди неделното състезание в Муджело.

Баная спечели с 0.369 секунди пред сънародника си, като и двамата бяха с класа над останалите пилоти в променливите условия в Италия. Сесията премина през дъждовен период, но в крайна сметка завърши на слъце и с умерен вятър.

"Беше страшничко към края, защото във втори и трети сектор все още имаше мокър асфалт. Правех всичко по силите ми да предотвратя изпреварване на Марко и съм доволен, че успях", заяви Баная.

Трети финишира Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing).

Междувременно, Брад Байндър (Red Bull KTM Factory Racing) счупи рекорда за най-висока скорост в MotoGP за всички времена с 366.1 км/ч. Той финишира едва 11-и, след като бе наказан за инцидент с Алекс Маркес (Испания, Gresini Racing).

Към 00:59 на 20.04.2024 Новините от днес