site.btaФлорида намали изоставането си във финала за купа "Стенли" след победа с продължение

Снимка: АП

Финална серия за купа "Стенли" в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада:

Флорида - Вегас    3:2 след продължение
*Вегас води с 2:1 победи в серията. Играе се до четири успеха от седем мача.

С гол на Картър Верхег 4:27 минути след началото на продължението Флорида Пантърс победи с 3:2 Вегас Голдън Найтс във финала за купа "Стенли".

По този начин "пантерите" намалиха на 1:2 победи изоставането си в серията.

Ключов гол за домакините реализира и техният лидер Матю Ткачук, който изравни за 2:2 само 2:13 минути преди изтичане на редовните 60 минути.

Преди това Флорида поведе с точен изстрел на Брендън Монтур  още в петата минута на мача, но гостите от Лас Вегас обърнаха с попадения на Марк Стоун и Джонатан Маршесо при числено превъзходство на леда в края първата и края на втората третина.

Следващият мач от серията е в нощта на събота срещу неделя, а домакин отново е тимът на Флорида.

Към 17:28 на 25.04.2024 Новините от днес