site.btaЛудогорец победи Черно море във Варна и стана шампион за 12-ти пореден път

Съдия – Волен Чинков;
Жълти картони: Матеус Машадо, Алекс Фернандес, Мишаел Алвес (Черно море); Клод Гонзалвеш, Ивайло Петев, Якуб Пьотровски, Аслак Фон Витри (Лудогорец);
червен картон - Клод Гонсалвеш (Лудогорец) в 89-та минута;
Състави:
Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Росен Стефанов (60-та мин. Атанас Илиев), Виктор Попов (79-та мин. Цветомир Панов), Александър Василев, Васил Панайотов, Мазир Сула (79-та мин. Мишаел Алвес), Алекс Фернандес, Матеус Машадо (46-та мин. Едгар Пашеко), Исмаил Иса (69-та мин. Велислав Василев);
Лудогорец – Серджио Падт, Гонсало Пипа, Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш, Матиос Тиссера (85-та мин. Георги Терзиев), Кирил Десподов (85-та мин. Бернард Текпетей), Аслак Фон Витри, Франко Русо, Мануел Шоу (76-та мин. Педро Нареси), Игор Пластун, Кайо Видал (69-та мин. Спас Делев);

Лудогорец спечели труда победа с 1:0 срещу Черно море във Варна и отново стана шампион на България. Разградският тим си свърши работата и постигна така необходимата му победа и не трябваше да зависи от резултата от столичното дерби между Левски и ЦСКА-София. Титлата за Лудогорец е 12-та поред.

През първата част Лудогорец бе по-активният тим и създаде повече голови положения. Първото сериозно положение в срещата бе за гостите. В 8-та минута, след многоходова атака на Лудогорец топката стигна до Аслак Фон Витри, който стреля по диагонал отдясно от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен. Минута по-късно Кирил Десподов получи топката в наказателното поле на Черно море и стреля, но топката се отби в Росен Стефанов и излезе в корнер. В 12-та минута Якуб Пьотровски стреля опасно по земя, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да улови. В 22-та минута късметът бе на страната на домакините. След центриране от корнер Франко Русо засече топката с глава, вратарят на Черно море Иван Дюлгеров бе тръгна в другата посока, но след рикошет във Влатко Дробаров топката излезе в нов корнер.

В 29-та минута при една от редките атаки на Черно море Александър Василев стреля от повече от 25 метра, но топката премина встрани от вратата на шампионите. В 31-та минута Мануел Шоу стреля от дистанция, но топката попадна право в ръцете на вратаря Иван Дюлгеров. В 36-та минута Исмаил Иса изведе зад защитата на Лудогорец Матеус Машадо, който излезе сам срещу вратаря Серджио Падт и стреля, но стражът на Лудогорец успя да спаси. В 38-та минута Матиас Тиссера засече топката с глава в наказателното поле на домакините след центриране отдясно, но тя премина встрани от вратата. В 43-та минута Кайо Видал стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Иван Дюлгеров улови топката.

В 48-та минута Черно море можеше да открие резултата. Алекс Фернандес отправи страхотен шут от над 30 метра, но вратарят Серджио Падт успя да избие топката. В 50-та минута Матиас Тиссера стреля опасно по диагонал отдясно, но вратарят Иван Дюлгеров успя да избие топката в корнер. При последвалото центриране на Кирил Десподов, Мануел Шоу отклони топката, която стигна до Матиас Тиссера, който вкара победния гол за Лудогорец. В 89-та минута Лудогорец остана с 10 души на терена, след като Клод Гонзалвеш получи втори  жълт и съответно червен картон, но това не промени съотношението на силите на терена.

Черно море остава на шеста позиция в крайното класиране.