site.btaДимитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Чехия

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Чехия

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Простейов (Чехия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Кузманов победи преминалия през квалификациите представител на домакините Хинек Бартон с 2:6, 6:3, 6:1.

С успеха той си осигури 3240 евро и 20 точки за класацията на АТП, в която заема 208-ата позиция.

29-годишният пловдивчанин започна лошо мача и допусна изоставане от 1:3. При 2:3 той пропиля пет шанса да изравни при сервис на 19-годишния си съперник, а след това Бартон, който е 717-и в световната ранглиста, не му даде повече гейм до края на първия сет.

Във втората част българинът поведе с 3:0 и запази преднината си, за да изравни резултата.

Пловдивачинът започна с пробив и аванс от 2:0 и в решаващия трети сет и приключи срещата при 6:1 след точно два часа.

Следващият съперник на Кузманов ще бъде Франсиско Комесана (Аржентина), 241-и в класацията на АТП. Двамата не са играли досега.

Към 16:02 на 19.04.2024 Новините от днес