site.btaОБНОВЕНА Онс Жабюр и Беатрис Адад Мая се класираха за четвъртфиналите на "Ролан Гарос"

Онс Жабюр и Беатрис Адад Мая се класираха за четвъртфиналите на "Ролан Гарос"
снимка: АП

Седмата поставена Онс Жабюр от Тунис се класира за първи път за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Жабюр победи американката Бернарда Пера с 6:3, 6:1 за само 63 минути под яркото слънце в Париж.

Сезонът за тунизийката набра скорост в Париж, след като номер 7 в света претърпя лека операция на коляното по-рано през годината и пропусна турнира в Мадрид заради проблем с прасеца след спечелената титла в Чарлстън.

28-годишната Жабюр поведе с 4:1 в първия сет, въпреки че много зрители на "Филип Шатрие" все още влизаха на корта и го затвори за 35 минути с нейния пети пробив. Тунизийката загуби подаването си три пъти в първата част. Пера победи африканката в последната им среща на твърдите кортове в Гуанджоу през 2019 година, но левичарка не успя да се справи със съперничката си на клей, като допусна много грешки при първото си участие в четвъртия кръг на турнир от Големия Шлем.

Тунизийката подобри играта си във втората част, загуби само един гейм и затвори мача за малко повече от час.

Жабюр, която се стреми към първа титла от Шолемия шлем, след като загуби финалите на "Уимбълдън" и на Откритото първенство на САЩ миналата година, ще се изправи в следващия кръг срещу 14-ата поставена Беатрис Адад Мая (Бразилия), която елиминира Сара Сорибес Тормо (Испания) с 6:7(3), 6:3, 7:5. Бразилката навакса сет и 0:3 гейма пасив във втората част, за да стигне до първия си четвъртфинал на сингъл в турнирите от Шлема.

Към 23:44 на 28.03.2024 Новините от днес