site.btaЛудогорец се наложи над Левски в мач с два обрата

Лудогорец се наложи над Левски в мач с два обрата
Снимка: БТА

Лудогорец - Левски 3:2 (1:1)
голмайстори: 1:0 Кирил Десподов 23-дузпа, 1:1 Илиян Стефанов 33, 1:2 Филип Кръстев 60, 2:2 Якуб Пьотровски 66, 3:2 Игор Тиаго 72
Разград "Хювефарма Арена"
Съдия - Никола Попов
Асистенти - Петър Митрев, Драгомир Милев
Жълти картони - Игор Пластун, Густаво Нонато, Игор Тиаго (Лудогорец), Илиян Стефанов (Левски)
Състави:
Лудогорец: Серджио Падт, Франко Русо, Георги Терзиев (63 - Матиас Тисера), Игор Пластун, Аслак фон Витри, Клод Гонсалвеш (63 - Якуб Пьотровски), Густаво Нонато (46 - Шоу), Кайо Видал (83 - Доминик Янков), Тодор Неделев (46 - Спас Делев), Кирил Десподов, Игор Тиаго
Левски: Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг (46 - Дейвид Михалев), Кристиан Димитров, Патрик-Габриел Галчев, Асен Митков (84 - Роналдо), Асен Чандъров, Филип Кръстев, Джавад Ел Джемили (72 - Кристиан Йовов), Илиян Стефанов, Марин Петков

Лудогорец победи Левски с 3:2 в мач с два обрата и по този начин се върна на върха на efbet Лигата кръг преди края на първенството. Кирил Десподов изведе "орлите" напред в резултата от дузпа, но Левски направи обрат чрез попадения на Илиян Стефанов и Филип Кръстев. Домакините от Разград намериха сили за два гола чрез резервата Якуб Пьотровски и тарана си Игор Тиаго.

Така на Лудогорец ще му трябва победа срещу Черно море във Варна в сряда за 12 поредна титла, а Левски и ЦСКА-София ще играят дерби по същото време. "Червените" още не са загубили шансове за първото място, а "сините" вероятно ще са четвърти и ще играят бараж срещу седмия за място в Лигата на конференциите на 11 юни.

Треньорът на Левски Елин Топузаков направи цели седем промени в стартовия състав в сравнение с мача с Черно море, като сред титулярите не започна нито един от бразилците Цунами, Рикардиньо, Уелтън и Роналдо, а в тима имаше осем българи.

Първото положение се откри пред Клод Гонсалвеш от Лудогорец, който в 13-ата минута стреля от въздуха, но топката премина покрай десния стълб на капитана на Левски Пламен Андреев.

В 21-вата минута бе отсъдена дузпа за "орлите" от съдията Никола Попов. Ван дер Каап игра с ръка в наказателното поле на гостите, макар че останаха съмнения, че нидерландският защитник бе избутан в гръб от Игор Тиаго и загуби равновесие. Кирил Десподов стреля остро по земя и въпреки че Андреев улови десния ъгъл, не успя да парира топката.

В 33-ата минута Левски изравни при първото си положение. Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно, Игор Пластун не успя да играе с топката и зад гърба му Илиан Стефанов засече топката, която се заби под гредата на Серджо Падг - 1:1.

В 40-ата минута Филип Кръстев стреля от границата на наказателното поле над вратата на домакините.  В добавеното време на първата част Кръстев от "сините" изпълни отлично пряк свободен удар, а вратарят на Лудогорец Падт успя с една ръка да извади топката в корнер.

След почивката Лудогорец направи бързи две смени - на местата на Тодор Неделев и Густаво Нонато се появиха Спас Делев и Шоу. В Левски юношата Дейвид Михалев смени Сонко Сундберг и гостите преминаха от защита с трима централни нападатели в по-класически вариант с двама.

В 57-ата минута Джавад Ел Джемили от Левски финтира Георги Терзиев и стреля остро с левия крак, като топката се отби в гредата. След час игра "сините" направиха пълен обрат. Асен Митков отрадна топката и я подаде на Кръстев, който стреля, тя рикошира в Пластун, смени траекторията си и изненада вратаря Падт - 1:2. Само шест минути по-късно обаче Лудогорец възстанови равенството. След изпълнение на корнер от Десподов резервата Якуб Пиотровски стреля с глава отблизо и прати топката под напречната греда на Пламен Андреев.

Малко по-късно Лудогорец направи пълен обрат, след като Игор Тиаго с глава изпревари Ван дер Каап и вкара така важния гол за домакините.

В 80-ата минута националът Кръстев бе принудително сменен от Андриан Кръстев, след като получи контузия, която може и да го извади от дербито с ЦСКА-София в сряда. Почти веднага след това се контузи и Асен Митков и бе принудително заменен от Роналдо.

До края на мача Лудогорец успя да съхрани аванса си и изпревари ЦСКА-София в класирането.

Към 10:49 на 29.03.2024 Новините от днес