site.btaФрансиско Черундоло отстрани Тейлър Фриц от Откритото първенство на Франция

Франсиско Черундоло отстрани Тейлър Фриц от Откритото първенство на Франция
Франсиско Черундоло ще играе на четвъртфиналите на "Ролан Гарос" / снимка: АП

Аржентинецът Франсиско Черундоло се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция, след като записа една от най-големите победи в кариерата си.

24-годишният Черундоло спечели с 3:6, 6:3, 6:4, 7:5 срещу осмия в световната ранглиста Тейлър Фриц от САЩ и за пръв път в кариерата си ще играе на осминафиналите на турнир от Големия шлем.

Фаворитът Фриц взе първия сет, след като на два пъти успя да спечели подаването на Черундоло, но подкрепян мощно от публиката на корт "Сюзан Ланглен" Черундоло намери ритъма си във втория. Той бързо дръпна с 4:1 гейма и това му помогна да изравни резултата в сетовете.

Най-равностойна бе третата част на мача, в която и двамата тенисисти спечелиха първите си четири подавания. Черундоло обаче стигна до три точки за пробив в деветия гейм, които бяха и първите за един от двамата в сета, и при третата реализира решителен брейк.

В следващия гейм аржентинецът отрази три възможности за връщане на пробива и поведе със сет аванс.

Това му даде допълнителен импулс в играта и той успя да поведе с 3:1 гейма в четвъртия сет.

Фриц обаче се завърна в мача с много голяма мотивация, което може би се дължеше и на ироничните скандирания на феновете "Тейлър! Тейлър!", след като в предишния си мач на "Ролан Гарос" американецът отстрани французина Артур Риндеркнех и се оплака от освиркването на тълпата по негов адрес.

Американецът заличи изоставането си от пробив и дори стигна до сетбол в десетия гейм при сервис на Черундоло. Аржентинецът обаче отрази тази възможност и на свой ред пое инициативата, за да направи последния брейк в мача в 11-ия гейм на четвъртия сет, след което затвори и срещата.

За място на четвъртфиналите Черундоло ще играе с номер 6 в схемата Холгер Руне от Дания.

Към 03:45 на 24.04.2024 Новините от днес