site.btaНационалният отбор на България по волейбол за жени загуби от Япония в третия си мач от Лигата на нациите

снимка: БТА, архив

Българският национален по волейбол за жени загуби от домакина Япония с 0:3 (20:25, 17:25, 19:25) в третата си среща от първата седмица в турнира Лига на нациите в Нагоя. Поражението е второ за българките, които стартираха с победа с 3:0 над Хърватия, а след това отстъпиха пред Доминиканската република с 2:3 гейма.

Японките записаха трета победа от трите си мача до момента, губейки само един гейм от Доминиканската република.

Селекционерът на България Лоренцо Мичели избра в стартовия състав Мария Кривошийска, Елена Бечева, Петя Баракова, Мерелин Николова, Мария Йорданова, Мира Тодорова и либеро - Мила Пашкулева.

Българките започнаха равностойно двубоя и се държаха близо до състава на Япония. След равенство при 16:16, дошло след ас на Елена Бечева, японките отбеляза четири точки за преднина от 20:16 и спечелиха гейма с 25:20.

Българският тим бе изоставащ през повечето време във втората част и отстъпи със 17:25 пред демонстриращия солидна защита отбор на домакините.

Началото на третия гейм бе добро за националките, които поведоха с 9:7 след атака на Мария Йорданова. Тимът на България допусна обрат за 12:13, но изравни при 15:15 след успешна акция, завършена от Мерелин Николова. Япония обаче успя да се откъсне с пет точки в заключителните моменти на гейма до 22:17 и ликува с крайното 25:19.

Най-резултатна от българските волейболистки бе Мария Йорданова с 9 точки, а по 7 реализираха Мира Тодорова и Мерелин Николова.

В последния си двубой от първата седмица на надпреварата в Нагоя националките ще се изправят срещу състава на Германия утре (4 юни) от 9:40 часа.

Към 08:38 на 19.03.2024 Новините от днес