site.btaФиорентина записа успех като гост на Сасуоло в италианската Серия А

Фиорентина записа успех като гост на Сасуоло в италианската Серия А
снимка: АП

Отборът на Фиорентина победи Сасуоло с 3:1 като гост в изтеглен мач от последния, 38-и кръг в италианското футболно първенство. Двубоят бе генерална репетиция за Фиорентина за финала в турнира Лигата на конференциите срещу английския Уест Хям през следващата седмица в Прага. Тимът от Флоренция записа втори пореден успех и общо четвърти мач без поражение в Серия А, като заема осмо място в класирането с 56 точки, на три зад седмия Ювентус.

Сасуоло завърши сезона в Италия с негативна серия, тъй като последната му победа в шампионата бе в края на април и се намира на 13-а позиция с 45 точки.

Бразилецът Артур Кабрал даде преднина на гостите в 46-ата минута, а в 71-ата Доменико Берарди изравни за Сасуоло от дузпа за 1:1.

Футболистите на Фиорентина стигнаха до победата с два гола в рамките на четири минути, като първо в 79-ата Рикардо Сапонара бе точен за 2:1, а в 83-ата аржентинецът Николас Гонсалес оформи крайното 3:1 за гостите.

Домакините приключиха мача с девет души на терена, тъй като в 81-ата минута бразилският защитник Руан Тресолди Нето получи втори жълт и съответно червен картон, а в 87-ата друг бразилец Рожерио също напусна игра заради червен картон.