site.btaДимитър Янакиев се класира за четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Германия

Димитър Янакиев се класира за четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Германия

Националът Димитър Янакиев постигна втора поредна победа и се класира за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в германския град Бон.

Българинът победи Саша Левен от Франция с 21:11, 18:21, 21:13 за близо час игра.

Янакиев доминираше изцяло в първия и в третия гейм, за да стигне до успеха. В спор за място на полуфиналите по-късно днес българинът ще играе с победителя от двубоя между Янис Годен (Франция) и Джонатан Долан (Ирландия).

Алекс Влаар и Денис Копер (Нидерландия) отпаднаха на двойки мъже след драматична загуба от Бо-Юан Чън и Шан Кай Ли (Тайван) с 21:23, 24:22, 17:21 за 55 минути, а на двойки жени Михаела Чепишева и Цветина Попиванова допуснаха поражение от осмите поставени Фиона Халберг и Ромина Олея (Швеция) с 19:21, 13:21 за 31 минути.

Към 19:29 на 28.03.2024 Новините от днес