site.btaМонтана 2003 победи за втори път Триглав и се класира за Финалната четворка на Адриатическата лига по баскетбол за жени

Крагуевац, 8 февруари (БТА).
Отборът на Монтана 2003 постигна осма победа във втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени след успех над Триглав (Словения) като гост с 87:82 (15:13, 28:25, 28:23, 16:21) и си осигури място във Финалната четворка на турнира.
Това бе втори мач за състава от Монтана срещу словенския отбор в рамките на по-малко от 24 часа, като и двата се играха в Крагуевац (Сърбия) поради КОВИД-мерките за влизане в България. Монтана 2003 има и три загуби в т.нар. Суперлига, а за Триглав поражението беше десето. В първия мач между тези противници в понеделник българският състав победи с 64:52.
Баскетболистките на Монтана 2003 отново имаха превъзходство и водеха в голяма част от мача, макар да не се откъснаха с повече от 10 точки. Състезателките на старши треньора Мануел Марков взеха аванс от 5 точки на почивката при 43:38, а преди последните 10 минути поведоха със 71:61. До края словенките намалиха изоставането си, но без да се стигне до обрат.
Литовката Санта Окоцките-Балткоиене беше най-резултатна за Монтана 2003 с 24 точки, а с 23 точки и 12 борби завърши американката Марая Кинг. Христина Иванова пропусна срещата за българския тим.
За Триглав се отличи Гала Крамжар с 25 точки, 5 борби и 10 асистенции.