site.btaСимона Петкова отбеляза нов гол за край на сезона в Швейцария

Симона Петкова отбеляза нов гол за край на сезона в Швейцария
снимка: ФК Аарау

Най-добрата футболистка на България за 2021 и 2022 година Симона Петкова отново отбеляза гол за своя Аарау. Във втори пореден мач тя вкарва на бившия си отбор Йънг Бойс, като този път се разписа при загубата с 2:3 в мача реванш от плейофната фаза на швейцарското първенство, игран в Берн, който беше и последен за този сезон.

В 42-ата минута при върната топка назад Петкова отправи хубав удар с левия крак в опразнената врата и откри резултата. Двата тима си размениха по още един гол през втората част, и двубоя се реши след продължения, в които Йънг Бойс успяха да вкарат нови две попадения и да спечелят. Петкова остана на терена през всичките 90 минути.

С този гол българската националка има на сметката си пет попадения. Тя претърпя операция през месец юли миналата година и се завърна в игра в началото на 2023-а. От присъединяването си към Аарау през зимния трансферен прозорец, Петкова започна всички мачове като титуляр и допринесе за постигане целите на отбора си.

Към 02:38 на 25.04.2024 Новините от днес