site.btaБостън спечели като гост Маями и изравни резултата във финалния плейоф в Източната конференция на НБА

снимка АП

Среща от финалната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада (играе се до четири победи):

Маями – Бостън - 103:104
* Резултатът в серията е 3:3 победи.

Дерик Уайт вкара кош със сирената, а Бостън победи като гост Маями със 104:103 и изравни резултата във финалния плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Селтикс изоставаха с 0:3 в серията, но след три поредни победи направиха 3:3. Решителният седми мач ще се играе в понеделник в Бостън.

След като Джими Бътлър реализира три наказателни удара за 103:102 три секунди преди края, за да даде преднина на Маями, след това Маркъс Смарт от Бостън направи опит за тройка, но не успя. Уайт беше на позиция, получи топка и реализира победния кош за драматична победа за Селтикс.

"Топката дойде при мен и аз просто стрелях", каза Дерик Уайд след мача.

Вторият поставен Бостън спечели последните три мача, за да стане едва четвъртият отбор в историята на НБА, който стига до двубой номер 7, след като е загубил първите три мача от серия в плейофите.

Джейсън Тейтъм записа 31 точки, 12 борби и 5 асистенции, а Джейлън Браун добави 26 точки и 10 борби за Селтикс. Смарт отбеляза 21 точки, Уайт - 11, а Робърт Уилямс III - 10.

За Маями Джими Бътлър завърши с 24 точки, 11 борби и 8 асистенции. Той отбеляза 15 точки в четвъртата четвърт. Кейлъб Мартин направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 15 борби. Гейб Винсънт се отличи с 15 точки, Дънкан Робинсън добави 13, Бам Адебайо допринесе с 11 точки и 13 борби.

Към 20:10 на 19.04.2024 Новините от днес