site.btaПари Сен Жермен спечели рекордна 11-а титла във френското футболно първенство

Пари Сен Жермен спечели рекордна 11-а титла във френското футболно първенство
снимка АП

Лионел Меси вкара единственото попадение, а Пари Сен Жермен спечели рекордна 11-а титла в Лига 1, завършвайки 1:1 като гост на Страсбург в среща от предпоследния 37-и кръг на френското футболно първенство.

Така парижани имат 85 точки на върха в класирането, на четири преди втория Ланс, който си осигури второ място и място в Шампионската лига през следващия сезон, първо за тима от 21 години, след победа с 3:0 победа над Аячо.

Меси, който се очаква да напусне ПСЖ, след като договорът му изтече в края на сезона, беше точен в 59-ата минута след асистенция на Килиан Мбапе. Това е негов 16-и гол за сезона и 496-и в кариерата му в Европа, с което той подобри рекорда на Кристиано Роналдо за попадения в най-добрите пет първенства на Стария континент.

Меси и Мбапе размениха ролите си и бяха близо до второ попадение, когато аржентинецът центрира за французина, който обаче не успя да реализира от близка дистанция.

Резервата в Страсбург и бивш играч на шампионите Кевин Гамейро изравни в 79-ата минута, но точката беше достатъчна за парижани да защитят титлата си кръг преди края на сезона в Лига 1.

ПСЖ оцеля в 15-ата минута, когато Хабиб Диало пресече наглед безобиден пас на Ел Чадайл Бишиабу обратно към Джанлуиджи Донарума, но Серхио Рамос реагира бързо, за да изчисти опита на нападателя да стреля от малък ъгъл.

Страсбург продължи да бъде по-опасен в атака, а Диало разтърси дясната греда след удар от воле от 20 метра.

След равенството домакините запазиха мястото си в елита. Отборът на Фредерик Антонети има преднина от шест точки пред 17-ия Нант, който загуби от Лил с 1:2.

Олимпик Марсилия ще завърши на трета позиция, след като остана със 73 точки след домакинска загуба с 1:2 от Брест.

Лил е четвърти с 66 точки, след като две дузпи на Джонатан Дейвид им донесоха успех у дома с 2:1 срещу застрашения от изпадане Нант.

Рен измести Монако от петото място с победа с 2:0 срещу тима от Княжеството. Двата тима са с по 65 точки, но Монако е с по-лоша голова разлика, оставяйки битката за място в Лига Европа да се реши в мачовете от последния кръг. Четвъртият отбор в Лига 1 се класира за груповата фаза на Лига Европа, където ще се присъедини към носителя на Купата на Франция Тулуза.