site.btaНики Гочева от Авангард стана шампионка в многобоя при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика в Стара Загора

снимка: БФХГ Фейсбук

Ники Гочева от клуб Авангард спечели титлата в многобоя при жените на Държавно първенство по художествена гимнастика категория "А", което се провежда в спортна зала "Иван Вазов" в Стара Загора.

Тя събра 109.291 точки, след като получи оценки 28.000 на обръч, 28.316 на топка, 25.100 на бухалки и 27.875 на лента.

Сребърното отличие завоюва София Сергиева от Нюанс-НСА със сбор от 106.075 точки, а трета се нареди представителката на Велбъжд Даяна Димитрова със 103.283 точки.

В първата шестица са още Христомира Ченгизова (Елит) със 100.358, Габриела Долапчиева (Тракия) със 100.225 и Стефания Антонова (Левски плюс) със 100.200 точки.

Шампионатът беше официално открит в присъствието на главния съдия Ирина Чернева, на помощник-съдията Мария Гатева и на председателя на клуба домакин Кремена Ангелова.

33 жени и 82 девойки старша възраст от 24 клуба участват в надпреварата. Домакин съвместно с БФХГ е СКХГ Елит (Стара Загора).

Многобоят при девойки старша възраст е по-късно днес, а утре са финалите на отделните уреди в двете възрастови групи.

Към 18:39 на 28.04.2024 Новините от днес