site.btaШвеция победи Дания, Финландия бе твърде силна за Руския олимпийски комитет, ясни са четвъртфиналите при жените

Пекин, 8 февруари (БТА).
Отборът на Швеция победи Дания с 3:1 в женския турнир по хокей на лед и си осигури място на четвъртфиналите, докато датчанките са последни в Група B и отпадат от борбата. Шведките поведоха в първата част чрез Ема Нордин, а във втория период отборите си размениха по един гол. В края на мача датчанките извадиха вратарката си и рискуваха всичко, но Еба Берглунд оформи крайното 3:1 в опразнената врата.
В мач от другата група Финландия разгроми тима на Руския олимпийски комитет с 5:0. Финландките решиха всичко до края на втората третина, когато вече дръпнаха в резултата с 5 гола. Всичките голмайсторки бяха различни - Сани Рантала, Микеле Карвинен, Йенина Нилунд, Минамари Туоминен и Сузана Тапани.
По-рано отборът на Япония победи Чехия с 3:2 след изпълнение на дузпи. Първият период завърши 1:0 за азиатките, а чехкините успяха да изравнят в следващата част. В третия период Харука Токо изведе японките напред, а Натали Млинкова отново изравни за 2:2. Продълженията завършиха без гол, а при дузпите вкара единствено японката Ханае Кубо, което осигури успеха на тима й. Япония е първа в класирането на своята Група B с 9 точки, а Чехия е втора със 7 точки.