site.btaДаниел Олгадо спечели Гран при на Франция в клас Мото3 от световния шампионат по мотоциклетизъм

снимка: АП, архив

Даниел Олгадо (Испания) с КТМ спечели Гран при на Франция, пети кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Мото3. 18-годишният испанец бе неудържим и финишира за 34:07.176 минути, записвайки втори успех за сезона.

Втори остана Аюми Сасаки (Япония, Хускварна) с изоставане от 0.150 секунди, а третото място зае Хауме Масия (Испания, Леопард Рейсинг), който бе с 0.946 по-бавен от победителя.

Олгадо, който е лидер в генералното класиране за световния шампионат по мотоциклетизъм, събра 84 точки в актива си и води с 19 пред сънародниците си Иван Ортола (Испания, КТП) и Масия, които имат по 63.

Ортола се нареди четвърти на състезанието в Льо Ман на 1.113 секунди от Даниел Олгадо, но също като него има две победи от началото на сезона. Четвъртият в класирането бразилец Диого Морейра (55 точки) не завърши надпреварата, а японецът Сасаки държи шестата позиция в генералното подреждане с 43 точки.

Към 08:05 на 10.05.2024 Новините от днес