site.btaПалмейрас се класира за финал на Световното клубно първенство по футбол

Футбол - Световно клубно първенство - Палмейрас

Палмейрас се класира за финал
на Световното клубно първенство
по футбол

Абу Даби, 8 февруари (БТА).
Палмейрас (Бразилия) ще играе на финал на Световното клубно първенство, след като на полуфиналите победи с 2:0 Ал Ахли (Египет).
Рафаел Вейга откри резултата за отбора на Палмейрас в 39-ата минута. Той получи отличен извеждащ пас от Дуду и прати топката покрай вратата за 1:0.
Четири минути след подновяването на играта Дуду завърши по превъзходен начин самостоятелна атака, която остави безпомощен Али Лофти.
В 73-ата минута Мохамед Шариф върна един гол, но след справка с ВАР съдията Клеман Тюрпан го отмени поради засада.
Десет минути преди края интригата свърши, когато Айман Ашраф получи червен картон.
Противник на Палмейрас в битката за трофея ще бъде определен утре, когато Челси ще играе с Ал Хилал (Саудитска Арабия). На 12-и февруари са срещите за 3-о място, както и тази за титлата.