site.btaИнтер победи Рома и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия

Милано, 9 февруари (БТА).
Отборът на Интер победи Рома с 2:0 като домакин в среща от четвъртфиналите за Купата на Италия и се класира за следващата фаза. На полуфиналите Интер ще се изправи срещу победителя от двубоя между съставите на Милан и Лацио, които играят по-късно тази вечер. Рома прекъсна серията си от четири мача без поражение във всички турнири.
Старши треньорът на тима от Рим Жозе Моуриньо получи топло посрещане от феновете на домакините при завръщането си в Милано за първи мач срещу бившия си отбор. "Добре дошъл у дома, Жозе", пишеше на огромен плакат, издигнат от привържениците на Интер.
"Начинът, по който ме приветстваха, беше страхотен подарък за мен. Мога само да благодаря. Никога не съм крил вечната си привързаност към Интер", заяви Моуриньо.
Лидерът в Серия А поведе още във втората минута на двубоя с попадение на Един Джеко. 35-годишният босненец засече добро центриране и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Руи Патрисио за 1:0.
Домакините можеха да увеличат аванса си четири минути по-късно, но ударът на Николо Барела срещна гредата. Пак Джеко застраши вратата на гостите в 23-ата минута, но пропусна целта.
Интер затвърди превъзходството си с втори гол в 68-ата минута, дело на Алексис Санчес. Чилийският нападател реализира за 2:0 с прецизен изстрел от около 20 метра.