site.btaМонако не се затрудни срещу Амиен и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Франция

Монако, 9 февруари (БТА).
Тимът на Монако победи втородивизионния Амиен с 2:0 като домакин на четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция и се класира за полуфиналите. Попаденията за Монако отбелязаха Орелиен Чуамени в 5-ата и Кевин Фоланд в 54-ата минута.
Победата бе трета поредна във всички турнири за шестия в Лига 1 Монако, а 14-ият в Лига 2 Амиен прекъсна серията си от четири мача е без поражение.
Пет минути след началото на двубоя 22-годишният Чуамени откри резултата за 1:0 за домакините, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Амиен. В 26-ата минута Шардак Аколо вкара в мрежата на Монако, но попадението не бе зачетено заради засада.
През второто полувреме Кевин Фоланд бе изведен отлично и не сгреши за 2:0, оформяйки крайния резултат в двубоя.