site.btaМанчестър Юнайтед загуби точки при гостуването си на Бърнли, Нюкасъл надигра Евертън

Бърнли, 9 февруари (БТА).
Манчестър Юнайтед направи равенство 1:1 с Бърнли при гостуването си на последния във Висшата лига в среща от 24-ия кръг. Така тимът, воден от мениджъра Ралф Рангник, взе само точка и вече е пети във временното класиране с 39, на една от четвъртия Уест Хям, но и мач по-малко. Бърнли записа трети пореден хикс и остава последен, 20-и като има 14 точки от 20 срещи до момента.
Пол Погба откри за гостите в 18-ата минута, а Джей Родригес изравни в 47-ата. Една от звездите на гостите Кристиано Роналдо бе сред резервите и влезе в игра в 68-ата минута на мястото на Единсон Кавани.
Футболистите на Манчестър Юнайтед изиграха добро първо полувреме, но се разписаха само веднъж във вратата на съперника. В 12-ата минута Рафаел Варан вкара топката в мрежата на Бърнли, но след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж, попадението не бе зачетено заради засада.
В 18-ата минута обаче Пол Погба не сгреши след извеждащо подаване от Люк Шоу и реализира за 1:0 за гостите от Манчестър. Втори гол за Юнайтед не бе зачетен три минути по-късно заради нарушение. До края на полувремето "червените дяволи" пропуснаха още шансове да увеличат преднината си и резултатът остана 1:0.
Домакините също търсеха възможности за попадение и в 47-ата минута Джей Родригес оползотвори хубава акция, отбелязвайки за 1:1. Пет минути по-късно и Ваут Вегхорст можеше да се разпише, но Давид де Хеа отрази удара му. Усилията на гостите да реализират нов гол не се увенчаха с успех и двубоят завърши при равенство.
В мач с два автогола отборът на Нюкасъл записа домакински успех над Евертън с 3:1. Нюкасъл продължава с четвърти двубой без загуба във Висшата лига и се измъкна от зоната на изпадащите, като вече е 17-и в подреждането с 18 точки и два мача по-малко, а тимът от град Ливърпул е 16-и с точка повече, но и три мача по-малко в шампионата. Евертън обаче допусна четвърто поредно поражение във Висшата лига.
Джамал Ласелс си отбеляза автогол в 36-ата минута за преднина от 1:0 за гостите. Минута по-късно Мейсън Холгейт също си отбеляза автогол и домакините изравниха. Нюкасъл стигна до успеха с нови две попадения, дело на Райън Фрейзър в 56-ата и Киърън Трипиър в 80-ата минута.
В друга среща от кръга Уест Хям победи Уотфорд като домакин с 1:0 с попадение на Джаръд Боуен в 68-ата минута. След две поредни загуби Уест Хям добави 3 точки към актива си и излезе на четвърто място във временното класиране с 40. Уотфорд продължава негативната си серия и вече 10 срещи е без победа във Висшата лига, като е предпоследен, 19-и с 15 точки, но и два мача по-малко.