site.btaМилан елиминира Лацио и си осигури полуфинал срещу Интер за Купата на Италия

Милано, 10 февруари (БТА).
Милан победи убедително Лацио с 4:0 в един от най-интригуващите мачове от четвъртфиналите на Купата на Италия. "Росонерите" решиха всичко още в първото полувреме, когато поведоха с 3:0, благодарение на попадения на Рафаел Леао и две на Оливие Жиру. През втората част да тима на Стефано Пиоли се разписа и Франк Кесие.
Така на полуфиналите в два мача ще има дерби между Милан и Интер, като "нерадзурите" елиминираха другия отбор от Рим Рома.
В 24-ата минута Леао откри резултата след чудесна асистенция на Романьоли. При втория гол Леао бе в ролята на асистент, а Оливие Жиру вкара за 2:0. Само няколко минути по-късно Жиру вкара втория си гол в мача. Така той заби 4 гола само в рамките на няколко дни, след като с неговите две късни попадения Милан обърна Интер в дербито с 2:1.
През второто полувреме се разписа и Кесие за крайното 4:0. Тонали от Милан си изкара жълт картон и ще пропусне първия мач с Интер в началото на март. Чиро Имобиле от Лацио се контузи и бе сменен принудително още първото полувреме от 19-годишния Моро.
"Възползвахме се от победата над Интер в дербито да натрупаме още по-голяма увереност и енергия. Този мач го изиграхме с голямо внимание, концентрация и качество през всичките 90 минути", каза след успеха треньорът на Милан Стефано Пиоли.