site.btaБетис спечели първия двубой с Райо Валекано, на крачка е от финала

Бетис спечели първия
двубой с Райо Валекано,
на крачка е от финала

Мадрид, 10 февруари (БТА).
Бетис Севиля се наложи като гост над Райо Валекано с 2:1 в първия мач от полуфиналите за Купата на краля в Испания, като взе отличен аванс преди реванша.
Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в петата минута чрез алваро Гарсия. Борха Иглесиас обаче изравни в средата на първата част за тима на Пелегрини след асистенция на Набил Фекир. След почивката Уилям Карвальо донесе пълния обрат за Бетис срещу Райо Валекано, който заслужаваше повече в този мач.
Реваншът между двата отбора е на 3 март в Севиля, като Бетис вече докосва финала, но не бива да подценява и втората среща.