site.btaМарица Пловдив постигна пета поредна победа в женското първенство по волейбол

Марица Пловдив постигна пета поредна победа в женското първенство по волейбол
снимка: официален сайт на ВК Марица

Марица Пловдив постигна пета поредна победа и продължава без загуба в шампионата по волейбол за жени, след като се справи като гост с тима на ДКС Варна с 3:0 (25:11, 25:7, 25:17).

В първия гейм шампионките поведоха с 10:4, стигна се до 18:9, а възпитаничките на Борислав Крачанов се поздравиха с краен успех след 25:11.

Във втората част пловдивчанки направиха нещо, което рядко може да се види, повеждайки с 14:0 за крайната победа при 25:7.

В последния гейм домакините поведоха с 4:1, но Марица бързо изравни за 7:7 и след това спечели пет поредни точки - 12:7, а мачът приключи след 25:17.

Най-резултатна за маричанки стана Ива Дудова с 21 точки, а 10 добави Мария-Габриела Миличевич.

За ДКС Варна Елизабет Ивакина приключи с 6 точки.

Марица има актив от пет поредни победи и е на първо място в класирането, докато варненки заемат осма позиция.

В друга среща от кръга Славия победи лесно у дома Марица 2022 с    3:0    (25:16,    25:16, 25:7) и е на четвърто място във временното класиране.