site.btaНица победи Олимпик Марсилия за Купата на Франция

Ница победи
Олимпик Марсилия
за Купата на Франция

Ница, 10 февруари (БТА).
Ница победи с 4:1 Олимпик Марсилия и така елиминира съперника си от Купата на Франция. Двубоят на "Алианц Ривиера" от 1/4-финалите бе изключително атрактивен и предложи много емоции за феновете, а домакините направиха обрат.
Олимпик Марсилия поведе още в 3-ата минута, когато Мелвин Бард си отбеляза автогол. Ница направи обрат с попадения на Амин Гуири в 10-ата и Джъстин Клуиверт в 29-ата минута.
През второто полувреме домакините продължиха силното си представяне. Отново Клуиверт се разписа в 49-ата минута, а Анди Делор оформи крайното 4:1 в 61-ата минута.
Така Ница, Монако и Версай вече са на 1/2-финала на турнира. Монегаските победиха с 2:0 Амиен, а Версай спечели с дузпи срещу Бержерак.