site.btaЛукас Валмарк вкара два гола и Швеция надви Латвия в първия си мач на турнира по хокей на лед за мъже

Пекин, 10 февруари (БТА).
Лукас Валмарк вкара два гола и Швеция победи Латвия с 3:2 в първия си двубой на турнира по хокей на лед за мъже на Олимпиадата в Пекин. По-късно днес в група "С" ще се противопоставят и селекциите на Финландия и Словакия.
Лукас Валмарк, бивш играч на Каролина, Флорида и Чикаго, даде преднина на шведите в средата на първата третина и Антон Ландер увеличи аванса на олимпийските шампиони от Лилехамер 1994 и Торино 2006 след едва 30 секунди игра във втората част. 26-годишният Валмарк, който сега играе за руския ЦСКА Москва, се разписа отново 13 минути по-късно, а Латвия върна едно попадение чрез Ренард Крастенбергс след още две минути и половина игра.
Николайс Йелисейевс намали на 2:3 в последната третина, но финалният щурм на латвийците не доведе до изравняване.
Ларс Йохансон отрази 15 шайби на вратата на Швеция, докато Иварс Пуненовс спаси 23 удара за Латвия.