site.btaМанчестър Сити победи Брентфорд и увеличи преднината си на върха във Висшата лига

Манчестър, 10 февруари (БТА).
Манчестър Сити победи с 2:0 Брентфорд в мач от 24-тия кръг на Висшата лига. Рияд Марез откри от дузпа в края на първата част, а след подновяването на играта Кевин Де Бройне се възползва от груба грешка на вратаря на гостите Давид Рая. Така футболистите на Пеп Гуардиола вече имат аванс от 12 точки пред Ливърпул, който обаче в момента е с два мача по-малко.
Тотнъм отстъпи с 2:3 като домакин на Саутхамптън. За състава воден от Антонио Конте това бе първо поражение на собствен терен от началото на кампанията. Лондончани на два пъти повеждаха след автогол на Ян Беднарек и попадение на Хюн-Мин Сон. Саутхямпътн изравняваше чрез Армандо Броя и Мохамед Елиунуси. Че Адамс донесе пълен обрат на гостите в 82-рата минута след точен удар с глава.
В третата минута от добавеното време на мача Стивън Бергвайн вкара за 3:3, но след намесата на ВАР попадението бе отменено поради засада.
Астън Вила и Лийдс завършиха наравно 3:3 в един от най-атрактивните мачове от началото на сезона. Филипе Коутиньо вкара гол и направи две асистенции към Джейкъб Рамзи за домакините от Бирмингам. Даниел Джеймс първите два гола за Лийдс, а испанският защитник Диего Йоренте оформи крайното 3:3. Астън Вила завършиха мача в намален състав, след като Езри Конса получи червен картон в 88-ата минута.
Норич и Кристъл Палас завършиха 1:1. Още в 38-ата секунда на двубоя Теему Пуки откри резултата в полза на домакините. Кристъл Палас изравни чрез Вилфрид Заха в 60-ата минута, когато нападателят вкара красив гол. Само три минути по-късно гостите от Лондон спечелиха дузпа, но нападателят стреля комично на метри встрани от вратата.