site.btaКабаков, Маргаритов и Вълков дебютираха в Токио с първата победа за Аржентина

Токио, 25 юли (БТА).
Българската съдийска бригада, водена от Георги Кабаков с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков, направи дебюта си на Олимпийските игри в Токио с футболния мач от група "С" между отборите на Египет и Аржентина. Той бе спечелен с 1:0 от южноамериканците, които в предния си двубой отстъпиха с 0:2 срещу Австралия..
Кабаков извади пет жълти картона само през второто полувреме. Той санкционира Есекил Понсе, Томас Белмонте, Педро де ла Вега и Нехуен Перес от аржентинците, както и Рамадан Собхи от египетския тим.
Факундо Медина вкара единствения гол за Аржентина в 52-та минута. Той засече с глава центриране от лявото крило и удари странична греда, но топката се върна в краката му и играчът на Ланс я вкара на добавка за крайното 1:0. Така Аржентина спечели първата си победа на Олимпийските игри и зае второто място в група "С" с равенство в точките с отбора на Австралия, от който загуби с 0:2 преди три дни. Четвъртият отбор в групата е Испания, който направи равенство 0:0 с Египет на старта.
Франция също спечели за първи път във втория си мач, след като Андре-Пиер Жиняк отбеляза хеттрик и записа голов пас за победа с 4:3 срещу Република Южна Африка. Тежи Савание се възползва от асистенцията на Жиняк във втората минута на добавеното време и донесе успеха на "петлите", които са трети в група "А" при равенство в точките с лидерите Мексико и Япония. Те играят помежду си по-късно днес.
Хондурас пък вкара два късни гола и надви Нова Зеландия в мач от група "В". Хуан Обрегон изравни в 78-та минута и Ригоберто Ривас се разписа в 87-та за победата, с която отборът от зона КОНКАКАФ зае второ място. Три точки има и лидерът Румъния, който играе днес срещу Република Корея.