site.btaАнтоанета Костидинова влезе във финала на 25 метра пистолет с първи резултат от квалификациите

OI 06:31:31 30-07-2021
DV0630OL.026
Токио 2020

Антоанета Костидинова влезе
във финала на 25 метра пистолет
с първи резултат от квалификациите

Токио, 30 юли (спец. кор. на БТА Димитър Вельов).
Антоанета Костадинова се класира за финала на 25 метра пистолет на олимпийския турнир по спортна стрелба в Токио.
Костадинова, която преди пет дни вече спечели сребърен медал на 10 метра пистолет на Игрите в японската столица, преодоля квалификациите с най-добър резултат от 590 точки.
Тя беше трета в пресявките след вчерашната прецизна стрелба с 293 точки, но днес в бързата стрелба постигна 297 точки за първото място преди финала, който стартира в 8.00 часа българско време.
Двукратната олимпийска шампионка в дисциплината Мария Гроздева се нареди на 27-о място с 578 точки (288 и 290), като остана на 6 точки от място в осмицата и класиране на финал.
Гроздева, която участва на седма Олимпиада и има рекордните за български спортист пет олимпийски отличия, на 25 юли обяви, че това ще бъде последния старт в кариерата й.