site.btaГрузия се изкачи в Лига "В" след домакинска победа над Република Северна Македония

Грузия спечели група 4 на турнира Лига на нациите и от следващата година ще играе във второто ниво на международната футболна надпревара. Днес грузинците надделяха с 2:0 като домакини на единствения си съперник за първата позиция Република Северна Македония и взеха пет точки преднина само кръг преди края на тазгодишния турнир.

България също е в групата и заема трето място след три равенства. По-късно националите играят с опашкаря Гибралтар.

Грузия надви гостите си от Република Северна Македония с по един гол в средата на двете полувремена. Боян Мийовски се разписа в собствената си врата в 35-ата минута, а Хвича Кварацхелия оформи крайния резултат в в 64-та минута.